Edukacijos programos

PROGRAMA VAIKAMS ,,ESU SAUGUS‘‘
Saugaus elgesio edukacija ,,Esu saugus“ skirta 4–10 m. vaikams su tėveliais / globėjais / mokytojais. Su personažu Čigiu edukaciniame kambaryje vaikai žaisdami mokysis saugaus elgesio namuose, gatvėje, žaidimo aikštelėje, su nepažįstamaisiais ir bendraamžiais. Mažieji Čigio svečiai išmoks kviesti pagalbą pasimetę ar likę vieni, kaip būti saugiam žaidimų aikštelėje, gatvėje su dviratuku ar paspirtuku, sužinos ir apie saugotinas paslaptis, ir apie blogas, kurias būtina pasakyti mamai, tėčiui ar kitam suaugusiajam. Čigis supažindins lankytojus su netinkamais prisilietimais prie vaiko kūno, mokys atpažinti fizinį ir seksualinį smurtą ir padrąsins tai pasakyti patikimam žmogui. Vaikai atskirs netinkamą bendraamžių ir suaugusiųjų elgesį, supras galimą grėsmę, įgus judesiu pasakyti NE, MAN TAI NEPATINKA ir kviesti pagalbą. Vaikai išmoks Čigio draugų dainelę, kuri primins, kaip atpažinti nesaugias situacijas ir pasitraukti iš jų. Programoje rekomenduojama dalyvauti trims šeimoms, t. y. 3–6 vaikučiams su tėveliais arba iki 12 vaikų grupei su vadovu. Didesnės grupės dalinamos į dvi dalis. Edukacija trunka apie dvi valandas. Siekiant sustiprinti pojūčius, saugumo pažinimo taku einama be batukų, todėl rekomenduojama dalyviams turėti sausas švarias kojines, šaltu sezonu pageidautina atsinešti šiltesnes kojines ar šlepetes.
GIMTADIENIO AR KITOS ŠVENTĖS PROGRAMA
Gimtadienio ar kitos vaikų šventės edukacinė saugumo pažinimo programa skirta 4–10 m. vaikams su tėveliais / globėjais. Su personažu Čigiu edukaciniame kambaryje vaikai pasveikins švenčiantįjį gimtadienį, žaisdami įsimins, kaip saugiai elgtis namuose, gatvėje, žaidimo aikštelėje, su nepažįstamaisiais ir bendraamžiais. Mažieji Čigio svečiai išmoks kviesti pagalbą pasimetus ar likus vienam, išbandys saugiai važiuoti per pėsčiųjų perėją su dviratuku ar paspirtuku, sužinos saugotinas paslaptis ir būtinas išsakyti mamai, tėčiui ar kitam suaugusiajam. Čigis supažindins lankytojus su netinkamais prisilietimais prie vaiko kūno, mokys atpažinti fizinį ir seksualinį smurtą ir padrąsins tai pasakyti patikimam žmogui. Vaikai atskirs netinkamą bendraamžių ir suaugusiųjų elgesį, supras galimą grėsmę, įgus išsakyti nepasitenkinimą ir kviesti pagalbą. Išmoks judesiu pasakyti NE, MAN TAIP NEPATINKA. Vaikai dainuos Čigio draugų dainelę, kuri primins, kaip atpažinti nesaugias situacijas ir pasitraukti iš jų. Programos pabaigoje dalyviai galės skanauti savo atsineštas vaišes, pakartoti dainelę, žaidimus. Šventinėje programoje rekomenduojama dalyvauti iki 15 asmenų grupei. Ši programa trunka pagal individualų susitarimą. Edukacija galima nuo vienos iki dviejų valandų, vaišių trukmę pasirenka užsakovas, dėl papildomų sąlygų reikia susitarti telefonu ar elektroniniu paštu. Rekomenduojama dalyviams turėti sausas švarias kojines, šaltuoju metų laiku siūloma atsinešti šiltesnes kojines, šlepetes ar patogius batelius. Norintiems sustiprinti pojūčius saugumo pažinimo taku siūlome eiti be batukų.
TĖVYSTĖS ĮGŪDŽIŲ UGDYMO PROGRAMA
Šios programos dalyviams formuojami tėvystės įgūdžiai ugdant vaiko savisaugą gatvėje, kieme, su nepažįstamaisiais, bendraamžiais, pasimetus ar iškilus grėsmėms. Vaikai ir tėvai mokomi vaikui priimtinų pagalbos kvietimo metodų, mokomi atpažinti grėsmes ir smurtą, seksualinį priekabiavimą ir drąsinami apie tai kalbėti su patikimu žmogumi. Tėvams suteikiamos žinios ir įgūdžiai, kaip atpažinti vaiko patirtą smurtą, skatinti pasipasakoti. Mokomi palaikyti tarpusavio ryšį taikant pozityvius bendravimo metodus. Mokymuose kviečiami dalyvauti tėvai ir 4–10 metų amžiaus vaikai bei vyresni vaikai ar jaunuoliai, turintys mažesnius intelektinius gebėjimus ar negalią, Vaikų dienos centrus lankantys vaikai ar šeimos, patiriančios socialinę riziką ar turinčios sunkumų auklėjant vaikus. Programa interaktyvi, su praktinėmis užduotimis ir vaizdinėmis priemonėmis, todėl lengvai įsisąmoninama ir pritaikoma pagal dalyvių suvokimo gebėjimus. Saugumo edukacija – tai prevencinė smurto prieš vaikus priemonė. Vaikai, dalyvavę programoje, atskirs netinkamą bendraamžių ir suaugusiųjų elgesį, netoleruotinus prisilietimus prie vaiko kūno, supras galimas grėsmes, išmoks apsisaugoti ir kviestis pagalbos. Vaikai įgis drąsos kalbėti apie galimą ar patirtą smurtą. Šios programos trukmė ir dalyvių skaičius derinamas individualiai, priklauso nuo klientų lūkesčių ir galimybių. Dėl edukacijos organizavimo ir pritaikymo grupės specifikai su organizatoriais suderinama telefonu ar elektroniniu paštu. Rekomenduojama dalyviams turėti sausas švarias kojines, šaltuoju metų laiku siūloma atsinešti šiltesnes kojines arba šlepetes, nes siekiant sustiprinti pojūčius saugumo pažinimo taku einama be batukų.